Vítám Vás

[jwplayer mediaid=“146″]Firma VIDEOTVORBA vznikla v roce 2003.

Historie mých zkušeností s audiovizuálním médiem je dlouhá a bohatá.
Sahají až do začátku osmdesátých let dvacátého století do dob amatérského filmu. Zkušenosti jsem sbíral na soutěžích amatérských filmů, u starších kolegů a nakonec i studiem u dokumentaristy režiséra Rudolfa Adlera a kameramana Petra Primy. Po roce 1989 jsem začal pracovat s videem a to jak s „domácím“ systémem VHS, tak i s profesionálním TV systémem Betacam SP. Později přišly i moderní digitální systémy DV, DV-CAM a Digital Betacam.
S kamerou jsem se dostal na nejrůznější místa včetně vzdáleného a překrásného kontinentu „protinožců.“ V Austrálii jsem natáčel pořad „S Jakubem na rybách“ se sportovním rybářem Jakubem Vágnerem pro Českou televizi.
Prošel jsem lokálními a regionálními televizemi až po televize celoplošné. V těchto TV jsem pracoval na nejrůznějších druzích pořadů včetně přímých přenosů a zpravodajství. Nakonec jsem TV svět opustil protože zpravodajství mi už nic nového nepřinášelo a jeho postupující krvelačnost a bulvarizace mi tuto práci odcizily.
Na televize jsem ovšem nezanevřel. Měl jsem tu čest přispět svými záběry do pořadů ČT Terra Musica a Toulavá kamera  a více méně pravidelně natáčím pořad složený z videoklipů s názvem Hydepark v hudební TV Óčko v režii známého muzikanta a zpěváka Jiřího Vondráčka. Jiří je v TV branži velikým profesionálem a spolupráce s ním je velmi inspirativní.
V roce 2003 jsem přestal pracovat výhradně jako kameraman a založil vlastní firmu VIDEOTVORBA. Snažím se využít svých dosavadních zkušeností k tvorbě dokumentárních a instruktážních pořadů. Těžištěm této práce je oblast sociální a kulturní. Spolupracujeme například s folklórním souborem Kohoutek, s občanským sdružením SKP-CENTRUM, s občanským sdružením Altus, s Domovem sociálních služeb ve Slatiňanech,    s Městskou knihovnou v Chrudimi, Městským úřadem v Chrudimi a dalšími. Základním tématem naší práce je vstřícnost, šetrnost a pochopení člověka a přírody. Je zcela pochopitelné, že z existenčních důvodů nemůžeme tvořit výhradně v této oblasti. Přesto si vyhrazujeme posouzení každé nabídky a její odmítnutí, postrádala-li by etický rozměr.
V prosinci roku 2005 jsme zajišťovali přímý přenos na velkoplošnou projekci z návštěvy prezidenta republiky Václava Klause v Pardubicích. Hlava státu zde v Domě hudby odhalila slavnostně bustu Josefa Suka za přítomnosti Sukova potomka..
Firma se zcela pochopitelně neobejde bez spolupráce s dalšími kvalitními odborníky. A proto úzce spolupracujeme například s vynikajícím kameramanem a steadycamistou Jaromírem Kalinou (Z pekla štěstí, Princezna ze mlejna II., Blízko nebe..), s firmou Fona Chrudim (film Ležáky, promítaný nejen v ležáckém památníku, ale také na obou programech ČT v roce 2002 k 60. výročí vypálení osady, film o městě Chrudim, oceněný na festivalu Tour film v Karlových Varech dvěma cenami) a dalšími odborníky ve svých oborech. Žádný filmař se pochopitelně neobejde bez kvalitní produkce, kterou u nás skvěle zajišťuje paní Ladislava Pekařová.

na stránkách VIDEOTVORBA.CZ

Malá firma založená v roce 2003 je připravená nabídnout své služby v oblasti přípravy, natáčení a konečné úpravy dokumentů, výukových filmů, propagačních snímků a mnohých dalších audiovizuálních děl.

 

This entry was posted in Nezařazené. Bookmark the permalink.

Napsat komentář